Fundatorzy

Julian J. Rotter – pochodzi z Jastrzębia-Zdroju. Prawnik, absolwent Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu w Montpellier. W ramach programu Erasmus w roku akademickim 2010/2011 studiował pod Paryżem na Uniwersytecie Cergy-Pontoise. Uczestniczył w specjalistycznych kursach organizowanych przez: Komisję Europejską (Bruksela, Ispra, Luksemburg), NATO (Oberammergau), CTBTO (Wiedeń) czy Agencję Energii Jądrowej (Paryż). Stypendysta Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD); otrzymał także stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia (2013).

W 2013 r. rozpoczął pracę w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas spotkań odbywających się w Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO), czy Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (EUROCONTROL). Od czerwca 2015 r. pełni funkcję Krajowego Oficera Łącznikowego w EUROCONTROL w Brukseli.

Swoją przygodę z baseballem rozpoczął w Klubie BUKS "JASTRZĄB" Jastrzębie w 1997 r. Następnie, w latach 1998-2012 zawodnik drużyny "GEPARDY" Żory. Ze swoimi drużynami zdobywał Mistrzostwo Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Zdobył również Puchar Polski z drużyną seniorów.

Wielokrotnie reprezentował Polskę na turniejach międzynarodowych oraz Mistrzostwach Europy w kategoriach: U12, U15, U18 oraz drużynie seniorów. Wśród sukcesów można wymienić m.in.:

  1. Reprezentowanie Polski podczas World Children's Baseball Fair, które odbyły się w 2000 r. w Kanadzie (Regina);
  2. Zdobycie w 2005 r. Oficjalnego Tytułu Najlepszego Pałkarza (Odbijającego) podczas turnieju, w którym Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii w kategorii U18 wywalczyła awans do Mistrzostw Europy.

 

Michał Maciejewski – pochodzi z Jastrzębia-Zdroju. Ukończył Automatykę i Robotykę na Politechnice Łódzkiej. Pracę magisterską dotyczącą modelowania nadprzewodzących magnesów napisał podczas rocznego stażu w Europejskim Laboratorium Fizyki Cząstek, CERN (Genewa). Za aktywność akademicką otrzymał Tytuł Najlepszego Studenta w Polsce w ramach konkursu Studencki Nobel 2014. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Odbywał staże w międzynarodowych korporacjach (ABB, P&G Gillette, Raytheon).  Obecnie doktorant na Politechnice Łódzkiej, nadal pracujący w CERN i tym samym kontynuujący swoją przygodę z nadprzewodzącymi magnesami. W 2015 r. odbył dwu-miesięczny kurs na Uniwersytecie Stanforda w ramach programu Top 500 Innovators.

Od wielu lat udziela się społecznie, stąd naturalną konsekwencją był udział w powołaniu Fundacji wspierającej młode polskie talenty oraz promującej naukę poprzez sport. Odpowiada głównie za sprawy techniczne oraz działania promocyjne.

Poniżej zdjęcie Michała z meczu Boston Red Sox vs Seattle Mariners (podczas stażu w Raytheon BBN Technologies, Cambridge, MA).

Boston Red Sox vs Seattle Mariners

Na stadionie Boston Red Sox

Facebook User Timeline

Close
personal training certification